FAQ

Zapoznaj się z naszymi odpowiedziami na najczęstsze pytania. Cały czas powiększamy bazę pytań i formułujemy proste, zrozumiałe odpowiedzi.

Decyzja należy tylko i wyłącznie, do osób uprawnionych, czyli najczęściej do rodziny zmarłego. Istnieje wiele rodzajów pogrzebu. W Polsce najpopularniejszym jest oczywiście tradycyjne nabożeństwo, ale zajmujemy się również pogrzebami świeckimi i mniej tradycyjnymi. Wszystko zależy jaką decyzję podejmie rodzina.

Często zdarza się, że zmarły lub rodzina mają życzenia, które chcieliby zrealizować, aby lepiej upamiętnić zmarłego, czy spełnić jego ostatnią wolę. Wystarczy nas o tym poinformować, a my postaramy się, aby sprostać Państwa wymaganiom

Nasz numer telefonu jest dostępny 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Wystarczy zadzwonić na nasz numer telefonu, a my postaramy się znaleźć u Państwa jak najszybciej.

Organizujemy przejazd ciała zmarłego na terenie całego kraju. Załatwiamy wszelkie formalności, aby jak najszybciej dostarczyć zmarłą osobę do rodzinnego domu.

Pogrzeby to pracochłonny proces, który wymaga zaangażowania wielu pracowników. Wiele ludzi nie zdaje sobie sprawy, że poza wykonaniem, trumny, urn kwiatów, czy przewozem zmarłego na cmentarz jest również wiele elementów pobocznych, które mają ogromne znaczenie dla przebiegu usługi pogrzebowej. Dom pogrzebowy koordynuje działania duchownych, lekarzy, zarządców cmentarzy, czy firm ubezpieczeniowych. 

Najprostszy, tradycyjny pogrzeb może wynieść około 2000 złotych, przy czym większość pogrzebów mieści się w kwocie zasiłku pogrzebowego (4000 zł). 

Kremacja to proces spalania ludzkiego ciała do jednolitego popiołu.

Większość kościołów zezwala na wniesienie urny. Również podczas mszy świętej urna może znajdować się w kościele.

Wszystko zależy od wagi zmarłego. Przy przeciętnej wadze osoby zmarłej,  proces ten trwa do 3 godzin, w temperaturze około 1800 stopni Celsjusza

Przewiń do góry