Życie jest bardzo ulotne i w najmniej spodziewanym momencie może dojść do jego utraty. Pomimo tego, że jest to całkowicie naturalne zjawisko, coś nieuchronnego, śmierć bliskiej osoby zawsze będzie dla nas ogromnym ciosem. Przez długi czas pozostajemy w smutku, żałobie po ukochanej osobie. Każdy musi jednak w jakiś sposób poradzić sobie z zaistniałą sytuacją i żyć dalej. Pozostaje nam zorganizowanie godnego pochówku i poinformowanie o wszystkim innych, aby mogli wspólnie z nami pożegnać zmarłego. Samo mówienie o tym bolesnym wydarzeniu nie jest łatwe, dlatego warto ułatwić sobie to zadanie. Pomocna będzie klepsydra pogrzebowa online. Można ją stworzyć zgodnie ze swoimi potrzebami i preferencjami, udostępniając publicznie w Internecie.

Pogrzeb w zimę

 

Jak zawiadomić innych o śmierci i pogrzebie bliskiej osoby?

 

Obecnie nie musimy osobiście powiadamiać wszystkich bliskich i znajomych o śmierci ukochanej osoby. Już sama organizacja pogrzebu jest czasochłonna i uciążliwa, a każdy chciałby skupić się na opłakiwaniu zmarłego, nie na potęgowaniu swojego smutku. W przypadku członków rodziny mieszkających w okolicy można przekazać przykre wiadomości osobiście, ale przy większych odległościach stanie się to po prostu niemożliwe. Można wtedy wybrać powiadomienie telefoniczne, podając najważniejsze informacje, datę i miejsce pogrzebu. Prościej dla wielu osób będzie zawiadomić o śmierci przez SMS-a, jeśli nie uda się skontaktować telefonicznie. Jeszcze innym rozwiązaniem będzie powiadomienie o śmierci zmarłego w formie klepsydry, która ma postać ogłoszenia. Tradycyjna klepsydra pogrzebowa wieszana jest przez pracowników zakładu pogrzebowego w okolicy domu zmarłego, przy kaplicy lub w kościele. Coraz więcej osób decyduje się na klepsydrę online.

Klepsydra służy do publicznego poinformowania o śmierci, zawiera dokładne daty, godziny i miejsca związane z pogrzebem. Można nawet zamieścić jej wzór na stronie internetowej, do której każdy upoważniony będzie miał swobodny dostęp. Najważniejszymi informacjami w takiej klepsydrze są oczywiście imię i nazwisko zmarłego. Powinna ona też zawierać informacje o liczbie przeżytych przez niego lat. Dalej mamy datę i miejsce, w którym ma odbywać się pogrzeb. W zależności od woli rodziny, w klepsydrze pogrzebowej może zostać umieszczona informacja o okolicznościach śmierci, pełnionych przez niego funkcjach. Możliwe jest także dodanie preferowanej grafiki. Rodzina zmarłego ma do wyboru wiele gotowych wzorów klepsydr, z których może skorzystać lub zmodyfikować je według uznania. Jeśli nie czujemy się na siłach, aby to zrobić, zawsze można skorzystać z pomocy zakładu pogrzebowego, który przygotuje wszystko za nas. Za odpowiednią opłatą klepsydra może zostać umieszczona w Internecie, łącznie z dodatkowymi informacjami w postaci mapy dojazdu do cmentarza i kościoła.

Samochód pogrzebowy - czarny Mercedes Vito

 

Jak sprawdzić datę i godzinę pogrzebu? Przez Internet!

 

Obecnie można całkowicie za darmo stworzyć własny nekrolog online, korzystając z gotowych szablonów. Po wybraniu preferowanej szaty graficznej pozostaje nam wpisać treść. Podać należy płeć zmarłego, jego imię i nazwisko, wiek, datę śmierci, datę i godzinę pogrzebu, można też wpisać przyczynę zgonu. Dalej mamy rubrykę do uzupełnienia dotyczącą tego, gdzie ma odbyć się msza pogrzebowa i ceremonia pochówku zmarłego. Na koniec pozostaje nam wpisać informację o tym, kto powiadamia o śmierci. Mając już przygotowany nekrolog, wystarczy podać swoje dane, na które zostanie przesłany wygenerowany plik. Potrzebny będzie wobec tego adres mailowy i numer telefonu, aby móc wysłać darmowego SMS-a potwierdzającego dostarczenie klepsydry.

Na korzyść tego rozwiązania przemawia prosta i intuicyjna obsługa. Można zrobić wszystko w dowolnym momencie, bez konieczności dzwonienia i wychodzenia gdziekolwiek. Wygenerowanie nekrologu zajmuje dosłownie chwilę. Spersonalizowaną klepsydrę elektroniczną można rozesłać na telefony bliskich osób, w celu poinformowania o śmierci zmarłego. Krewni otrzymają wiadomość tekstową, w której zamieszczony będzie interaktywny link. Po kliknięciu w niego, zostaną przekierowani do klepsydry online, zawierającej wszystkie niezbędne informacje odnośnie organizowanej uroczystości. Możliwe jest też dalsze rozsyłanie wiadomości, udostępniając ja kolejnym odbiorcom, którzy znali zmarłego i chcieliby uczestniczyć w ceremonii lub po porostu wiedzieć o jego odejściu.