Zakład pogrzebowy w Bytomiu

Życie jest bardzo ulotne, ukochana osoba może odejść w najmniej oczekiwanym momencie. Nie tylko choroba je zabiera, ale też wypadki czy zabójstwa. Śmierć zawsze będzie wiązała się z negatywnymi emocjami, wywoływała ból i cierpienie u bliskich zmarłego. W tym trudnym czasie trzeba jednak zająć się jeszcze organizacją pogrzebu, czyli ostatnim pożegnaniem z nieżyjącą już osobą. Korzystając z usług Zakładu Pogrzebowego w Bytomiu, rodzina może liczyć na ogromne wsparcie i ograniczenie formalności do minimum. Usługodawca zajmuje się przygotowaniem pochówku i organizacją wszystkiego co się z nim wiąże, zgodnie z wolą krewnych. Wymienić można między innymi transport zwłok do zakładu pogrzebowego, przygotowanie zmarłego do pochówku i zorganizowanie ceremonii. Kompleksowa oferta zawiera szereg dodatkowych usług zgodnie z wymaganiami klientów.

Dom pogrzebowy Józef – obsługujemy Bytom

 

Śmierć bliskiej osoby jest ogromnym ciosem dla rodziny, dlatego tak ważne jest skorzystanie z kompleksowych usług profesjonalnego Zakładu Pogrzebowego – swoją siedzibę ma kilka minut od bytomia, który udzieli cennego wsparcia przy organizacji ostatniego pożegnania zmarłego – dotyczy to nie tylko formalności prawnych, ale też wszystkich uroczystości pogrzebowych. Nie trzeba martwić się o to, jaka dokumentacja jest niezbędna do załatwienia całej procedury, zakład pogrzebowy pomoże też w prawidłowym wypełnieniu wszystkiego co niezbędne. Możliwe jest udzielenie pełnomocnictwa, dzięki czemu usługodawca zajmie się wszelkimi formalnościami w imieniu klienta, dbając z najwyższą starannością o najmniejsze szczegóły. Profesjonaliści pomogą uzyskać zasiłek z ZUS, zajmą się dokumentacją związaną z ubezpieczeniem, organizacją mszy i opłatami związanymi z miejscem czy otwarciem bramy cmentarnej.

Zakład Pogrzebowy dysponuje karawanem prowadzonym przez doświadczonego kierowcę, który przetransportuje ciało zmarłego o dowolnej godzinie z domu, szpitala lub hospicjum. Usługi świadczone są nie tylko na terenie całego kraju, ale też międzynarodowo. Karawanem mogą zostać przewiezieni w miejsce pochówku także goście i ksiądz. Ciało zmarłego wymaga odpowiedniego przygotowania, czym również zajmuje się zakład pogrzebowy. Może ono pozostać w chłodni, aż do czasu uroczystości pogrzebowej. Zanim jednak do tego dojdzie, wykonywanych jest szereg innych czynności – ubieranie, czesanie, makijaż. Niekiedy niezbędna okazuje się toaleta pośmiertna i balsamacja zwłok.

biuro domu pogrzebowego

Pozostałe usługi Domu Pogrzebowego

W zakładzie pogrzebowym możliwe jest kupienie różnych artykułów pogrzebowych w postaci trumien, urn, wiązanek i odzieży pogrzebowej. Możliwe staje się także wybranie wzoru klepsydry online i skorzystanie z usługi zamieszczenia nekrologu w Internecie. Zaletą elektronicznej klepsydry jest możliwość szybkiego poinformowania wszystkich o śmierci bliskiej osoby, wraz z podaniem szczegółowych informacji dotyczących daty i miejsca pochowku. Link do e-klepsydry przysyłany jest SMS-em lub e-mailem. Pomocne jest także dodanie mapy dojazdu, aby nikt nie miał problemu z dotarciem na czas na miejsce mszy świętej i ostatniego pożegnania.

Rodzina zmarłego może zdecydować o tym, w jaki sposób ma zostać zorganizowany pochówek. Zakład Pogrzebowy w Bytomiu odprawia ceremonię zarówno tradycyjną, jak i świecką, zgodnie z wolą zmarłego lub jego bliskich. Na życzenie najbliższych ciało może zostać skremowane, spełniając wszystkie odgórnie narzucone wymogi. Usługowca może zająć się także wystrojem trumny i grobu, przeniesieniem ciała z kaplicy/kościoła do miejsca pochówku. Pomoże w wyborze odpowiedniej trumny lub urny na prochy. Możliwe jest także zamówienie tabliczki pogrzebowej zgodnie z wytycznymi rodziny. W zakres usług zakładu pogrzebowego wchodzi organizacja oprawy muzycznej oraz zamówienie wieńców, wiązanek, stroików urnowych. Można również powierzyć zakładowi pogrzebowemu sprawowanie opieki nad nagrobkiem. Usługa dotyczy sezonowego lub całorocznego doglądania grobu: sadzenia kwiatów i usuwania zwiędłych roślin, sprzątania i konserwacji, czyszczenia pomnika, odnawiania liter, zapalania zniczy i usuwania tych wypalonych, odśnieżania grobu, porządkowania terenu wokół i grabienia, układania kostki, pielęgnowania zieleni i wiele innych.

wypełnianie dokumentów przez mężczyznę w koszuli