Zakład pogrzebowy w Pyskowicach

Śmierć może nadejść niespodziewanie lub może być oczekiwana już od dawna. Jednak za każdym razem, gdy odchodzi ktoś ważny, pojawia się smutek i żałoba. W tym trudnym okresie na bliskich czeka nowy obowiązek – organizacja pochówku. Aby ceremonia pogrzebowa była uroczysta i godna, warto skorzystać z pomocy doświadczonego zakładu pogrzebowego.

 

Zakład pogrzebowy Pyskowice – kompleksowa pomoc w organizacji pogrzebów

Urządzenie pogrzebu jest złożonym obowiązkiem, na który składa się wiele decyzji i formalności. Aby odciążyć rodzinę pogrążoną w żałobie po śmierci bliskiej osoby, służymy kompleksową obsługą w organizacji pochówków.

Nasza siedziba znajduje się w Gliwicach – do skorzystania z usług zapraszamy również mieszkańców Pyskowic. Dojazd do naszego zakładu to jedynie 15 minut. Na miejscu zawsze będą czekali na Państwa wykwalifikowani pracownicy gotowi do pomocy.

Zapewniamy pełne wsparcie w organizacji pochówków, dzięki czemu możemy wyręczyć Państwa w tym niełatwym czasie, gdy w żal po stracie ważnej osoby przesłania całe życie. Dopasowujemy się indywidualnie do życzeń naszych klientów, aby zaoferować wsparcie ze zrozumieniem, troską i taktem we wszystkich obowiązkach związanych z ostatnim pożegnaniem.

Nasza oferta obejmuje między innymi:
– formalności pogrzebowe
– transport zmarłego
– sprzedaż trumien, urn, kwiatów, dewocjonaliów
– kremacje zmarłych
– urządzenie ceremonii pogrzebowej
– klepsydry online

Pomoc w formalnościach pogrzebowych

Gdy doszło do śmierci członka rodziny, wówczas konieczne jest zajęcie się niezbędnymi formalnościami. Aby pomóc klientom naszego zakładu pogrzebowego w Pyskowicach, oferujemy całościową obsługę administracyjną. Państwa jedynym obowiązkiem jest uzyskanie karty zgonu, którą wystawia lekarz pogotowia, lekarz rodzinny lub zakład opiekuńczy.

Za Państwa upoważnieniem zajmiemy się zgłoszeniem zgonu w Urzędzie Stanu Cywilnego i uzyskaniem aktu zgonu. Wystąpimy również o zasiłek pogrzebowy do ZUS, KRUS. Pomożemy w wypełnieniu wszystkich dokumentów.

Służymy też wsparciem przy innych formalnościach pogrzebowych, między innymi odbywających się na cmentarzu, przy ubieganiu się o rentę rodzinną, odprawę pośmiertną, przy sprawach w MSWiA.

Transport zmarłego w kraju i za granicą

Dysponujemy nowoczesnym zapleczem, dzięki któremu możemy zaoferować kompleksową pomoc w ramach transportu zmarłego nie tylko w kraju, lecz również z zagranicy.

Obecnie, gdy tak wiele osób mieszka w innych krajach, śmierć poza granicami Polski może być dużym problemem organizacyjnym. Nasz zakład pogrzebowy ma duże doświadczenie w ramach sprowadzania zmarłych. Zajmujemy się uzyskaniem niezbędnych zezwoleń oraz odbiorem zwłok za granicą.

Sprzedaż trumien i urn

Współpracujemy z wieloma uznanymi producentami trumien i urn, dzięki czemu możemy zaprezentować Państwu tak szeroką gamę tych wyrobów w różnych przedziałach cenowych.

Kremacja zwłok

Nasz zakład pogrzebowy oferuje usługi kremacji zwłok. To coraz popularniejsza forma pogrzebu również w Polsce.

Dbamy o uroczysty przebieg kremacji w zakładzie kremacyjnym. Kremacja może odbyć się w trumnie drewnianej lub kartonowej – ekologicznej. Przed spopieleniem mogą Państwo pożegnać się ze zmarłym w kaplicy. Po kremacji prochy umieszczane są we wcześniej wybranej urnie. Pochówek urny może odbyć się na cmentarzu w grobie, kolumbarium.

Pogrzeby kościelne i świeckie

Wychodząc naprzeciwko życzeniom wszystkich naszych klientów, prowadzimy organizację pochówków kościelnych oraz świeckich.

W przypadku, gdy ostatnią wolną zmarłego lub też życzeniem rodziny jest ceremonia świecka, oferujemy także usługi sprawdzonych Mistrzów Ceremonii, którzy poprowadzą ostatnie pożegnanie.

Dbamy o to, aby pochówek był uroczysty, godny. Oferujemy oprawę muzyczną pogrzebów, także we współpracy ze skrzypaczką, trębaczem i śpiewaczką.

Florystyka pogrzebowa

Kwiaty stanowią wyraz pożegnania i pamięci o zmarłym. Nasz zakład pogrzebowy oferuje kompleksowe usługi florystyki pogrzebowej.

Przygotowujemy wieńce, wiązanki pogrzebowe we współpracy z zaufanymi florystami. Możemy zaoferować zarówno niewielkie, symboliczne kompozycje, jak i większe wieńce okolicznościowe przeznaczone na trumny oraz urny.

Klepsydry i nekrologi

Nasz zakład pogrzebowy zajmuje się również przygotowywaniem klepsydr i nekrologów i umieszczeniem ich w Pyskowicach oraz w innych miejscowościach zgodnie z Państwa życzeniem.

W naszej ofercie znajduje się także usługa klepsydry online. Polega ona na stworzeniu strony internetowej, do której dostęp posiadają jedynie uprawnione osoby, które otrzymały prowadzący do niej link. Link może być przekazany za pomocą wiadomości e-mail, przez SMS, za pośrednictwem komunikatora.

Klepsydra online prezentuje najważniejsze informacje związane z pochówkiem, między innymi czas i miejsce mszy oraz ostatniego pożegnania. Do klepsydry mogą być dołączone również dodatkowe informacje zgodnie z Państwa życzeniem – mapa z dojazdem, dane kontaktowe.

Profesjonalna i kompleksowa obsługa pochówków – zakład pogrzebowy Pyskowice – jesteśmy zawsze do Państwa dyspozycji!