Zakład pogrzebowy w Wielowsi

Ceremonia pogrzebowa to konieczność dopilnowania wielu formalności oraz zorganizowanie pochówku zmarłego. To trudny czas dla rodziny i bliskich, a konieczność zorganizowania pogrzebu często okazuje się przedsięwzięciem ponad siły osób pogrążonych w smutku i żałobie. Dlatego w takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy profesjonalnego Zakładu Pogrzebowego. Dom pogrzebowy Józef oferuje zatem kompleksowe usługi, by wesprzeć Państwa w tym trudnym okresie.

Dom Pogrzebowy Józef – właściciel pochodzący z Wielowsi.

Wielowieś to rodzinna miejscowość właściciela, która oddalona jest od zakładu o 20 minut drogi. Dlatego oferujemy usługi w okolicznych miejscowościach, w trosce o Państwa komfort.

Zakres usług

Zakład Pogrzebowy w Wielowsi oferuje swoje usługi na terenie całego Śląska. Dotyczy to zarówno dużych aglomeracji miejskich, jak również małych ościennych miejscowości. Nasz sprawdzony zespół jest gotowy do pomocy, by odciążyć Państwa w tym trudnym czasie. Dlatego oferujemy kompleksowy zakres usług:

– załatwiamy wszelkie formalności pogrzebowe, również dokumentację urzędową;

– oferujemy transport zmarłego zarówno w kraju, jak i spoza granicy Polski;

– posiadamy w ofercie trumny, urny, florystykę pogrzebową oraz inne dewocjonalia;

– na życzenie kremujemy zwłoki;

– przygotowujemy nekrologi i klepsydry;

– organizujemy uroczystości pogrzebowe;

biuro domu pogrzebowego

Niezbędne formalności

 

Kiedy umiera bliska osoba należy uzyskać akt zgonu, by dopełnić wszelkich formalności. W tym celu konieczne jest zgłoszenie zgonu w Urzędzie Stanu Cywilnego. Rozumiemy, jak trudny to czas dla Państwa, dlatego w oparciu o kartę zgonu uzyskaną od lekarza oraz będąc w posiadaniu pełnomocnictwa od Państwa dopełnimy również takich formalności. Możemy również uzyskać zasiłek pogrzebowy w stosownym urzędzie. Ponadto pomagamy w formalnościach podczas uzyskania renty pogrzebowej.

 

wypełnianie dokumentów przez mężczyznę w koszuli

Transport zmarłego w kraju i za granicą

 Obecnie wielu Polaków przebywa poza granicami naszego kraju. W przypadku śmierci bliskiego poza granicami Polski organizacja transportu jest wyjątkowo trudna. Bariera językowa oraz nieznajomość przepisów prawnych to spore utrudnienia podczas sprowadzania zwłok do kraju. Wykorzystując nasze doświadczanie pomagamy sprowadzić zmarłego do Polski, by zorganizować godny pochówek.

 

Trumny, urny, akcesoria pogrzebowe

 Współpracujemy z producentami renomowanych firm, które oferują trumny i urny. W trosce o komfort finansowy bliskich posiadamy w ofercie produkty dostosowane do możliwości finansowych rodziny. Przygotujemy dla Państwa również wiązanki, wieńce i kompozycje symboliczne. Oferujemy również dodatkowe dewocjonalia, które urozmaicą uroczystość pogrzebową.

 

Kremacja zwłok

 Kremacja musi przebiegać zgodnie z przepisami prawnymi oraz z zasadami bezpieczeństwa. Dlatego umożliwiamy Państwu kremację zmarłego oraz pochówek w urnie w stosownym miejscu. Spopielenie zwłok staje się obecnie coraz popularniejszą formą pochówku, dlatego podążając za potrzebami naszych klientów dostosowujemy zakres naszych usług.

 

Nekrologi i klepsydry

 Aby poinformować zainteresowanych o śmierci zmarłego należy zadbać o umieszczenie nekrologów i klepsydr w okolicy. W trosce o minimum formalności uruchomiliśmy usługę klepsydr online, co jest wygodnym rozwiązaniem dla rodziny i bliskich, którzy chcą uczestniczyć w ostatnim pożegnaniu.

Dom pogrzebowy Józef z zewnątrz z samochodem - w tle kościół Św Bartłomieja

Pogrzeby świeckie i kościelne

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów oferujemy zarówno pogrzeby kościelne, zgodne z danym wyznaniem, jak również świeckie. Istnieje również możliwość wygłoszenia mowy przez Mistrza Ceremonii. Zapewniamy oprawę muzyczną i zapewniamy nagłośnienie podczas ceremonii. Realizujemy również życzenia specjalne zmarłego oraz rodziny, by godnie pochować bliską osobę z jego ostatnią wolą.

 

Dom Pogrzebowy Józef to profesjonalna pomoc w trudnych chwilach. Oferujemy szereg usług, by zminimalizować Państwa uczestnictwo w organizacji uroczystości pogrzebowych. Zdajemy sobie sprawę z tego iż śmierć bliskiej osoby wiąże się z poczuciem smutku, a żałoba wpisana jest w ostatnie pożegnanie zmarłego. Dlatego dokładamy wszelkich starań, by zapewnić Państwu należyty spokój i ciszę w tym trudnym i ciężkim dla Państwa okresie.

 

Zapraszamy do kontaktu!

Ciemna drewniana trumna w nowoczesnym karawanie