Zakład pogrzebowy w Tarnowskich Górach

Straciłeś bliskiego? Możemy Ci pomóc…

Śmierć osoby bliskiej to trudny czas dla całej rodziny, a zwłaszcza dla tej osoby, która była jej najbliższa. Jest to też moment, w którym trzeba poradzić sobie z trudnymi, otaczającymi zewsząd emocjami i spełnić wszystkie formalności. Tak, wywiązanie się ze wszystkich obowiązków prawnych i formalnych to prawdziwe wyzwanie, z którym nie każdy może sobie poradzić.

Dom Pogrzebowy Józef w Gliwicach – kompleksowa pomoc w trudnym czasie

Zlokalizowany w Gliwicach Dom Pogrzebowy Józef to zakład, który oferuje kompleksową pomoc formalną, a także organizacyjną. Podmiot ten nie tylko pomaga w przygotowaniu i organizacji pochówków, ale też – jako jeden z niewielu – realizuje wszystkie niezbędne formalności. Pomoc ta będzie nieoceniona, gdy odejdzie ktoś bliski, a myśli związanych z nim osób będą ciągle do niego wracały.

Z czym wiąże się ta pomoc? Otóż jej zakres zależy w głównej mierze od decyzji osób najbliższych. Zakład pogrzebowy Tarnowskie Góry może zrealizować kompleksowe usługi w zakresie:

  • wypełniania wszystkich, niezbędnych formalności,
  • pełnej obsługi pogrzebu, wraz z organizacją wszystkich ceremonii,
  • transportu zwłok.

Co więcej, usługi te mogą być zrealizowane zarówno na terenie całej, górnośląskiej aglomeracji, jak i terytorium Polski!

Pomoc w zakresie wypełniania dokumentacji

biuro domu pogrzebowego

W związku ze śmiercią danej osoby, obowiązkiem jej bliskich jest zrealizowanie szeregu formalności. Osoby, które korzystają z pomocy Domu Pogrzebowego Józef, są zobowiązanie jedynie do przekazania karty zgonu. Karta ta jest wystawiana przez lekarza. Może być nim lekarz rodzinny lub też lekarz pełniący swoje obowiązki w karetce pogotowia. Jeśli zaś zgon nastąpił w szpitalu lub w zakładzie opiekuńczym, dokument ten musi być wystawiony przez tożsamego dla tegoż podmiotu lekarza.

Na tym rola bliskich się kończy. Fakt zgonu jest bowiem zgłaszany do Urzędu Stanu Cywilnego przez pracowników Zakładu Pogrzebowego Józef. Urząd ten – na podstawie przekazanych dokumentów – wydaje akt zgonu. Co ważne, karta zgonu musi być przekazana do USC w ciągu maksymalnie trzech dni od daty śmierci. W związku z odejściem danej osoby, bliskim przysługuje również zasiłek pogrzebowy z ZUS. Co prawda musi być on wypełniony przez osobę bliską, ale pracownicy Domu Pogrzebowego również mogą pomóc w jego złożeniu.

Oczywiście na tym formalności się nie kończą! Jeśli dana osoba zmarła w trakcie świadczenia np. pracy, osoby najbliższe mogą liczyć na wypłacenie tzw. odprawy pośmiertnej. Co więcej, bliscy – po spełnieniu określonych warunków prawnych – mogą też liczyć na otrzymanie renty rodzinnej.

Transport zwłok – jak możemy pomóc?

Dziś coraz więcej osób odchodzi z dala od swojego miejsca zamieszkania. Wiąże się to z koniecznością przetransportowania zwłok czasem i na bardzo duże odległości. Zakład Pogrzebowy Tarnowskie Góry posiada wszystkie niezbędne formalności i uprawnienia, by móc przewozić zwłoki na terenie całego kraju, ale również i z zagranicy. łączny koszt świadczonych usług transportowych będzie zatem uzależniony od miejsca, w którym członek rodziny zmarł.

Ceremonie związane z pochówkiem

Zakład Pogrzebowy Józef świadczy usługi w zakresie organizacji pochówku i to zarówno w formie wyznaniowej, jak i świeckiej. Ostateczna decyzja co do wyboru odpowiedniej ceremonii zależy od rodziny osoby zmarłej. W razie potrzeby zorganizowania ceremonii świeckiej, zakład może skorzystać z pomocy mistrza ceremonii, a także innych osób, takich jak śpiewacza, trębacza, a nawet skrzypaczki. Dzięki temu, jesteśmy w stanie zapewnić osobom korzystającym z naszych usług możliwość godziwego pożegnania najbliższych zgodnie z ich oczekiwaniami.

Wybór metody pochówku

W ramach świadczonych usług, Dom Pogrzebowy Józef zapewnia możliwość pochowania zmarłego w grobie lub też poddania go kremacji. Jeśli rodzina wybierze kremację, Zakład Pogrzebowy Tarnowskie Góry zrealizuje wszystkie niezbędne formalności, a także profesjonalnie zorganizuje kremację zwłok. Co więcej, rodzina osoby zmarłej będzie mogła wybrać spośród wielu rodzajów trumien i urn. W tej wybranej zostanie umieszczone ciało lub prochy, zależnie od decyzji podjętej przez najbliższych.

Wieńce, dewocjonalia i klepsydry

Rodzinom osób zmarłych możemy zaproponować szeroką ofertę kwiatów, wieńców i wielu innych przedmiotów kultu, w tym dewocjonaliów. Można je wykorzystać zarówno w przypadku wyboru ceremonii z kremacją lub tradycyjnym pochówkiem ciała. Zakład pogrzebowy Józef przygotuje również pięknie wyglądające nekrologi i klepsydry, a także – jeśli zajdzie taka potrzeba klepsydry online. W ramach tej ostatniej, bliscy zmarłego otrzymają link do aplikacji webowej, w której znajdą się wszystkie najważniejsze informacje dotyczące miejsca i czasu Mszy Świętej, a także czasu i miejsca ceremonii ostatniego pożegnania. W aplikacji zapewniamy również dostęp do specjalnej mapki, która pomoże znaleźć lokalizację, w której w/w wydarzenia się odbędą.

Podsumowując, Dom Pogrzebowy Józef proponuje kompleksową pomoc w organizacji wszystkich procedur związanych z pochówkiem. Jesteśmy do Państwa dyspozycji.